HAKKIMDA


1979 doğumlu, evli, aslen İstanbul Üniversitesi Çevre Mühendisliğinden mezun olmuş,  alanında çalışmış ama bir türlü çocukluğundan beri içinde yer etmiş olan tasarım aşkına karşı koyamamış ve eğitim hayatına Tekstil ve Moda Tasarım alanında devam etmiştir.

Hayalinin peşinden koşarken Moda Tasarım alanında eğitimler (Tekstil ve Moda Tasarım + Stil Danışmanlığı eğitimi) almıştır (Haliç Üniversitesi, İstanbul Moda Akademisi-İMA, Milan Fashion Campus online eğitim, İsmek). 
Bu eğitimler boyunca kendi işinde çalışmış (mobilya,dekorasyon firması); ardından gözünü karartıp 2010 yılı ile kendi işini de ailesine devredip tamamen moda sektörüne adım atmış, bazı modacılarımızın yanında moda tasarım asistanlığı yapmıştır. 

Haliç Üniversitesi'nde Tekstil ve Moda Tasarım yüksek lisans eğitimini de tamamladıkdan sonra arkadaşı ile kurdukları Two DreamMakers markası ile tasarımlarını beğenilere sunmuş ve elde ettiği başarı sonucunda yoluna kendi bireysel markası olan Tuğçe Yusufoğlu ile devam etmiştir. Markası ''Tuğçe Yusufoğlu'' için Tasarımcı ve Stil Danışmanı olarak çalışmaktadır.

İşte bütün bu süreç boyunca 2009'un Şubat ayından beri  Styleistico  ile sizlerle moda ve tasarım alanındaki sevdiği haberleri, trendleri, moda haftalarını v.s. kendi bakış açısı ile paylaşıyor ama en çokta kendi tasarımlarını, ürünlerini sizlerin yorum ve beğenisine sunuyor.... 

Tuğçe Çakır Yusufoğlu